444 7 888 sercan.okutucu@memorial.com.tr

ABD’nin saygın iki kuruluşundan Türk doktora “Akademi Üyeliği”

“Amerikan Kalp Derneği” ve “Amerikan Kardiyoloji Koleji” tarafından “Akademi Üyeliği” verildi

 

Forum USA

Amerika Birleşik Devletleri’nin en saygın kalp kuruluşlarından “Amerikan Kalp Derneği” ve “Amerikan Kardiyoloji Koleji” Türk Doç. Dr. Sercan Okutucu’ya “Akademi Üyeliği” verdi

Dünyanın kardiyoloji alanındaki en prestijli kongresi olan Amerikan Kardiyoloji Koleji kongresinde, kardiyoloji alanında çok sayıda bilimsel çalışmaya imza atan Doç. Dr. Sercan Okutucu büyük bir başarıya daha imza attı.

Louisiana eyaletinin New Orleans şehrinde düzenlenen ve dünyanın kardiyoloji alanındaki en prestijli kongresi olan “Amerikan Kardiyoloji Koleji”  toplantısında Türkiye’de yaptığı çalışmalardan ötürü Doç. Dr. Sercan Okutucu’ya, akademi üyelik belgesi ile cübbesi, Dernek Başkanı Prof. Dr. Richard Kovacs tarafından verildi. Doç. Dr. Sercan Okutucu geçtiğimiz Kasım ayında da Illinois eyaletinin Chicago şehrinde Amerikan Kalp Derneği tarafından bu onura layık görülmüştü.


2006 yılında Hacettepe Tıp Fakültesini birincilikle bitiren ve aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavında Türkiye birincisi olan başarılı kardiyoloji uzmanı Doçent Sercan Okutucu “Bu tarz ödülleri almak gerçekten memnuniyet verici. Türkiye adına böylesi bir organizasyonda Amerika’da bulunmak ve böyle bir ödüle layık görülmek sorumluluğumu bir kez daha artırıyor”  açıklamasını yaptı.

Kendisine büyük emeği geçen ailesine ve hocalarına teşekkür eden Okutucu, kardiyoloji alanında Türkiye hekimlerinin çok iyi bir yerde olduğunu söyledi.

https://forumusa.com/turk-toplumu/abdnin-saygin-iki-kurulusundan-turk-doktora-akademi-uyeligi/

UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır.Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemlerdir.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir.Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edebilir.Sitedeki bilgiler hergün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretci tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.